News:

SMF - Just Installed!

Main Menu

Mam ochote na cos pysznego

Started by lipniaczek, December 16, 2016, 10:15:00 PM

Previous topic - Next topic

lipniaczek

...postaram sie cos wrzucic na wirtualny ruszt...
;)

kasiak


lipniaczek

...z przepisu Kasiak, tylko moje troche masakryczne... ale to dzem z czarnej porzeczki... pyyycha - dzieki...


dana

ja je sprobuje, jak tylko sie nam zycie w domu ureguluje, bo w tej chwili keren je kompletnie rozregulowala... nie ma dnia i nie ma nocy.... :D
ona jest jak ten mur wokol izraela ktorego gola glowa nie rozbijesz
(forumowicz melord o mnie)

kasiak

Dżemik porzeczkowy jest the best, szczególnie, jak jest własnej roboty.  :) Ale smarowałeś dżemem przed włożeniem do piekarnika? Nie zrobił ci się zakalec pod spodem?  ???

lipniaczek

...probowalem wszystkie wersje nakladania dzemu - i wszystkie smakowaly... i kilka wersji nadzienia, ale porzeczkowe rzeczywiscie najlepsze... nie mialem okazji sprawdzic, czy jest zakalec, bo za szybko ladowaly w buzi...
:D

kasiak

Zawsze je robię z cukrem kandyzowanym. Z dżemem robię rogaliczki.  :P

lipniaczek

...po prostu nadziewaj je po upieczeniu - kiedy jeszcze nie sa calkiem ostygniete, pieknie sie rozdzielaja na pol...
;)

kasiak

Dzisiaj babeczki są z kremem czekoladowym. No i oczywiście wisienka... Zwykle na babeczki nakładam konfiturę - może być z czarnej porzeczki i bita śmietana. Mniam, mniam...  :P



lipniaczek

...okrutna...i tak bez przepisu?...
::)

kasiak

Ależ proszę, Lipniaczku...

Kruche babeczki
2 szklanki mąki krupczatki
2/3 szklanki cukru pudru (ostatnio daję mniej - ok. połowę szklanki)
15 - 20 dkg margaryny
2 żółtka

Posikać nożem składniki, zagnieść ciasto, wstawić do lodówki na 30 minut. Po tym czasie podzielić ciasto na dwie połówki, z każdej części uformować wałek ok. 3 cm średnicy. Kroić plasterki równej grubości (ok. 1 cm) i wylepić nimi wysmarowane tłuszczem i posypane bułką tartą foremki. Piec w piekarniku o temp. 200 stopni na złoty kolor ok. 12 minut. Można zrobić różne nadzienia do babeczek. Ja najczęściej idę po najmniejszej linii oporu i nakładam konfiturę własnej roboty i bitą śmietanę. 

Krem czekoladowy zrobiłam z gorzkiej czekolady, serka mascarpone, śmietanki i cukru pudru. Nie jestem czekoladożerna, ale wyszedł naprawdę znakomity.  :P

lipniaczek

...dzieki - ja je przechrzcze na Tarteletki Kasiak...

kasiak

Dzięki Lipniaczku. Wolałabym co prawda gwiazdkę z nieba o moim imieniu, ale ciasteczka też mogą być.  ;)


kasiak

Nie podobają mi się. I wcale nie wyglądają na cygara. Kojarzą mi się dziwnie...  ;)
Moja rodzina nie cierpi krewetek. A jak zrozumiałam, to są plastry ciasta zwinięte wokół pasty ziemniaczano - krewetkowej? Czy ktoś to jadł?