4 sierpien 2022: ostatnie wiadomosci na nastepne 7 – 10 dni...

Started by dana, August 04, 2022, 12:05:11 PM

Previous topic - Next topic

dana

to sa ostatnie wiadomosci na jakies 7 – 10 dni: teraz pakowanie torby i za pare godzin jade do szpitala hadassah ein karem w jerozolimie zawracac im glowe... :D

po dlugich miesiacach roznych badan jutro rano operacja... potem jeszcze ze 4 dni w szpitalu, a potem miesiac rekonwalescencji w domu... obiecali, ze bedzie znow normalnie, niezaleznie, ale pierwsze tygodnie bardzo ostroznie, duzo lezec, troche chodzic, a kiedy mi pozwola usiasc przy compie na dluzej, niz 15 minut, to jeszcze nie wiem... :D :D :D

wiec tymczasem bedzie cisza na balkoniku... do szybkiego zobaczenia... 



przedwczoraj wszystko wygladalo super miedzy smotrichem a ben gvirem, ale dzisiaj juz tak super nie jest... smotrich zaproponowal wtedy ben gvirowi, ze 7 miejsce bedzie uzgodnione miedzy nimi, ale teraz wycofuje sie z tej propozycji i chce sam wyznaczyc swojego kandydata, a ben gvir nie jest gotowy to zaakceptowc...


- napiecie w otef israel: poludnie kraju dalej odciete od reszty israela... cahal mowi, ze jest konkretne ostrzezenie, ze jihad islamski chce wykonac zamach na granicy z gaza albo przez ostrzelanie przeciwczolgowe, albo przez salwe pociskow mozdzierzowych, albo przez snajperow strzelajacych w osiedla...

mieszkancy otef israel zaczynaja sie denerwowac... od 3 dni sa praktycznie zamknieci, ich normalne zycie zaklocone, chociaz z gazy nie oddano nawet jednego strzalu: 'tel aviv tez byscie zamkneli?'...

hel ha-avir wzmocnil swoja dzialalnosc na niebie gazy i dziesiatki dronow szukaja band terrorystycznych, zeby zaatakowac je zanim zdaza wystrzelic... szef sztabu generalnego kochavi przybyl dzisiaj rano do dywizji gaza w celu zatwierdzenia planow ataku w gazie w ramach przygotowan do dnia walk na poludniu...

silom cahalu w dowodztwie poludniowym wydano jasny rozkaz: jesli zobaczycie bande przeciwczolgowa, albo wyrzutnie rakietowe lub mozdzierzowe jihadu islamskiego, przygotowujace sie do strzelania, trzeba je natychmiast zlikwidowac z ziemi lub z powietrza, zanim wystrzela...

cusik tutaj jest mi niekoszerne... nie pamietam takiego zamkniecia otef israel, nawet nie podczas operacji wojennej... wszystko to poszlo z powodu grozb jihadu islamskiego za aresztowanie ich 'dzialacza' w jeninie... nie byl zabity, byl aresztowany... nie chce nawet myslec, ze cahal poszedl na jakas glupote pajaca, ktory chce sie pokazac jako ten dbajacy o bezpieczenstwo panstwa i dlatego zamkneli poludnie kraju mowiac od 3 dni o 'natychmiastowym niebezpieczenstwie ze strony jihadu islamskiego'...






blokada kolo kibucu sa'ad...



na ulicach kibucu nachal oz pustki... nie ma wjazdow i nie ma wyjazdow...



- gali baharav miara, doradca prawny rzadu/prokurator generalny, zawiadomila, ze przekazala prokuratorowi panstwa skarge w sprawie 'jednostki do rozbioru placowek' shalom achshav...

ta skrajnie lewicowa organizacyjka zawiadomila w ostatnich miesiacach o utworzeniu 'jednostki do likwidacji placowek w judei i samarii', biorac samowolnie prawo w rece, bez zadnego upowaznienia... wg przywodcow shalom achshav, maja spychacze i inne ciezkie narzedzia inzynieryjne, oraz setki dzialaczy przygotowanych do rozbiorki placowek...

- emilie moatti, parlamentarzystka partii pracy, przyznala w wywiadzie, ze utworzenie komisji sledczej w sprawie molestowan seksualnych w wiezieniu w grudniu 2021 nie doszlo do skutku z powodu koalicji: 'chcialam glosowac za komisja sledcza, ale zrezygnowalam, bo powiedziano nam, ze koalicja powinna byc zachowana za wszelka cene'...

taaaaak... wszyscy czlonkowie partii pracy i meretz, wszystkie te 'feministki', glosowali przeciwko, nawet jak chcieli glosowac za, bo im nie pozwolono... nie chcieli zdenerwowac mansoura abbasa, ktory mogl rozwalic ta koalicje, ostatecznie chodzi w tym skandalu rowniez o jego 'bohaterow'... dla zadnej z tych feministek tragedia tych zolnierek nie byla wazniejsza, niz ich krzeselko... w ten sposob ten rzad zmian, pracujacy dla obywatela jakoby, zlozyl na oltarzu partii islamskiej te zolnierki-strazniczki... i jeszcze prawia nam moraly...

- saudia przekazala oficjalne zezwolenie israelskim liniom lotniczym na przelatywanie nad jej terytorium w drodze na wschod, co znacznie skroci czas lotow...


galit distal atbaryan, likud: 'premier nie moze pojechac na luksusowe wakacje w czasie, kiedy zamyka tak wielu mieszkancow. po prostu nie moze. dlaczego? bo rowniez pozory maja wartosc'...

yinon magal, dziennikarz: 'w ciagu 74 lat zaden premier nie wyjezdzal na wakacje po miesiacu i 4 dniach swojej kadencji'...

yossi davidov, dziennikarz, nabija sie z wczorajszej wypowiedzi orny barbivai: 'prosze nie rozmawiac ze mna, jestem w srodku nauki tory'...

i zalacza ponizsze zdjecie: 'na poczatku lapid stworzyl niebo i ziemie i yesh atid'...



uwielbiam humor israelczykow... :D :D :D
ona jest jak ten mur wokol izraela ktorego gola glowa nie rozbijesz
(forumowicz melord o mnie)

Gamosia

"a kiedy mi pozwola usiasc przy compie na dluzej, niz 15 minut, to jeszcze nie wiem..."
Masz trochę przymusowy odpoczynek! :) Uczul ich żeby tam tylko wszystko dobrze poskładali ;) :P
Trzymaj się kochana. Nabieraj sił i w swoim tempie wracaj tu do nas. My cierpliwie poczekamy! Całusy!  :-*

*https://www.youtube.com/watch?v=YB-bHAaWdyI*