News:

SMF - Just Installed!

Main Menu

wiadomosci na dzien 22 kwietnia 2024...

Started by dana, April 22, 2024, 10:52:57 AM

Previous topic - Next topic

dana

zamach samochodowy w religijnej dzielnicy w jerozolimie: 3 israelczykow w wieku 20, 18 i 15 lat zostalo lekko rannych kolo synagogi... maja byc jeszcze dzisiaj zwolnieni ze szpitala do domow... dwoch terrorystow przybylo samochodem, uderzylo w stojacych na ulicy israelczykow, potem w blisko zaparkowane auto... wyszli z samochodu, probowali strzelac, ale ich bron sie zablokowala, co uniknelo duzo wiekszej tragedii, a potem uciekli pieszo... policja znalazla ich bron typu carlo, natychmiast rozpoczela poscig za sprawcami i w ciagu krotkiego czasu zlokalizowala ich w zamknietym lokalu niedaleko od miejsca zamachu... zostali zaaresztowani i przekazani na dalsze sledztwo...













ona jest jak ten mur wokol izraela ktorego gola glowa nie rozbijesz
(forumowicz melord o mnie)

dana

terrorysci z dzisiejszego zamachu w jerozolimie: mieszkancy hevronu w wieku 17 lat... zostali znalezieni na terenie zamknietego sklepu meblowego...



zakonczyl sie poscig za morderca 14-letniego benyamina ahimeira: bojownicy specjalnej jednostki magavu do walki z terrorem yamam i shabaku zaaresztowaly dzisiaj w nocy ahmeda dawabshe, 21, mieszkanca wsi duma w binyamin... dawabshe na sledztwie zwiazal sie sam z tym morderstwem... zostal przekazany na dalsze sledztwo do shabaku...

general aharon haliva, szef skrzydla wywiadu, zawiadomil, ze rezygnuje ze swojego stanowiska szefa amanu w zwiazku z katastrofa 7 pazdziernika... szef sztabu generalnego, za zgoda ministra obrony, zadecydowal, ze haliva wycofa sie po wyznaczeniu jego nastepcy...

taaaaak... nie poczekal nawet na komisje sledcza, co tylko potwierdza, ze zdaje sobie sprawe z jego postepowania... powinien stanac pod sadem...

belgia walczy o pierwsze miejsce w nienawisci do israela: minister spraw zagranicznych tego kraju powiedziala: 'sankcje nalozone na brutalnych osadnikow na zachodnim brzegu nie wystarcza. Musimy takze nalozyc sankcje na tych, ktorzy dostarczaja im bron'...

jasne... nalozcie sankcje na caly cahal, na ministerstwo obrony i najlepiej od razu na caly rzad israela... a moj rzad powinien przestac ostrzegiwac panstwa europy przed jakims ewentualnym zamachem, jak to robil dotychczas...

zaczeli z alarmami na polnocy kraju juz kolo 10 rano: shlomi, mate asher, maale yosef...


cahal bombarduje w libanie...



ona jest jak ten mur wokol izraela ktorego gola glowa nie rozbijesz
(forumowicz melord o mnie)

dana

duzo wiadomosci juz nie bedzie... wszystko sie powoli wycisza, bo za pare godzin rozpoczynamy swieto i ja tez jade do mojej spadkobierczyni do moshavu naama w dolinie jordanu... mam nadzieje, ze nie bedzie na tej drodze zadnego zamachu... 😃

alarmy na polnocy trwaja: neot mordechai, shaar yishuv, kiryat shmona, tel chai, metula, mevuot ha-hermon, gorna galilea... dron wdarl sie do shaar yishuv i zostal zestrzelony...

rzecznik cahalu:
'rowniez podczas swiat pessach cahal kontynuuje dzialania operacyjne i pelna czujnosc we wszystkich sektorach.

w dowodztwie poludniowym, 162 dywizja pancerna dowodzona przez zespol bojowy brygady nahal, otworzyla operacje w celu likwidacji terroru na obszarze korytarza w centrum strefy, bojownicy kontynuuja likwidowanie terrorystow, lokalizuja i niszcza infrastruktury terrorystyczne'...












gotowosc cahalu w dowodztwie poludniowym...

'w dowodztwie polnocnym wzdluz polnocnej granicy od hermonu do rosh hanikra, rozmieszczonych jest wiele sil cahalu, na ladzie, w powietrzu i na morzu, w silnej obronie i gotowosci do ataku.

sily przeprowadzaja zasadzki, lokalizuja i likwiduja terrorystow, ktorzy przedstawiaja zagrozenie dla naszych sil, jak rowniez atakuja kwatery, sklady broni i infrastruktury terrorystyczne organizacji hizballah'...















'w dowodztwie centralnym rozmieszczone sily cahalu kontynuuja wysilki obronne i sa przygotowane do ochrony drog i likwidowania terroru. bojownicy cahalu i sily bezpieczenstwa zaaresztowaly dzisiaj w nocy 13 poszukiwanych'...

dzialalnosc sil dowodztwa centralnego...

'sily cahalu dzialaja w tej chwili w hevronie w domach terrorystow, ktorzy przeprowadzili dzisiaj wczesniej zamach w jerozolimie i przesluchuja osoby podejrzane o pomaganie im'...













pogrzeb zmarlego wczoraj dora zimela, ktory zostal smiertelnie ranny w ostrzela al aramshe... jego rodzina oddala jego organy na przeszczepy i w ten spsob dor uratowal zycie 7 osobom...

tysiace ludzi zegnalo go w jego ostatniej drodze...






ona jest jak ten mur wokol izraela ktorego gola glowa nie rozbijesz
(forumowicz melord o mnie)

dana

wiec wrocilismy szczesliwie... 😃 seder byl piekny, moje dwie terrorystki juz dostatecznie duze, zeby wziac udzial w czytaniu haggady, spiewach i oczywiscie odpowiadac na wszystkie pytania, ale w sumie bylo tam 6 dzieciakow w wieku od 2.5 do 10 lat, 9 doroslych i glosno bylo niesamowicie doslownie... a jak musialy szukac afikomana, to juz pewnie slychac ich bylo rowniez w jerozolimie... 😃 w kazdym razie wracajac do domu postanowilismy ze spadkobierca nie rozmawiac, zeby uszy odpoczely i zeby sie nam przypomnialo, co to oznacza cisza... 😃 a ze juz bylo pozno wieczorem i wtedy wjazd do starego miasta samochodem jest mozliwy, to mi synek zrobil przejazdzke tam, gdzie mozna samochodem, bo przeciez ja nie przejde 4 metrow i co ja wam powiem... stare miasto w nocy jest przepiekne, po prostu przepiekne... nie bylam tam juz tak dawno... do tego puste, oprocz duzo policji pilnujacej spokoju... i poza murami spokojnie, pieknie, wszystko oswietlone, i tylko masa flag wszedzie mowi o jakiejs specjalnej sytuacji...

nie ma, po prostu nie ma jeszcze jednego takie miasta, jak jerozolima... 

wiadomosci praktycznie nie ma, sasiedzi pod balkonikiem jeszcze swietuja, bo slysze ich spiewy, tylko hizballaki dostarczyly nam 'rozrywki' gdzies kolo 19:30 i salwa 30 rakiet poleciala na israel... spadly na otwarte tereny, nie ma rannych i nie ma szkod...

ona jest jak ten mur wokol izraela ktorego gola glowa nie rozbijesz
(forumowicz melord o mnie)