News:

SMF - Just Installed!

Main Menu

wiadomosci na dzien 13 kwietnia 2024...

Started by dana, April 13, 2024, 03:12:48 PM

Previous topic - Next topic

dana

teraz dostajemy tragiczna wiadomosc: po 24-godzinnych poszukiwaniach znaleziono cialo 14-letniego benyamina achimeira, ktory zaginal wczoraj, na obszarze farmy malachei ha-shalom...  sily bezpieczenstwa zawiadomily, ze chlopiec zostal zamordowany w ataku terrorystycznym...

netanyahu: 'odrazajace morderstwo, skladam rodzinie kondolencje z glebi serca. sily cahalu i shabaku znajduja sie w szeroko zakrojonym poscigu za nikczemnymi mordercami i tymi, ktorzy z nimi wspolpracowali. dojdziemy do mordercow i ich pomocnikow, tak samo, jak do kazdego, kto uderza w obywateli panstwa israel'...

malachei ha-shalom... anioly pokoju... to miejsce zostalo nazwane ku czci malachi rozenfelda, zamordowanego w zamachu w czerwcu 2015 roku kolo osiedla shvut rachel i shuli har melech'a, zamordowanego w sierpniu 2003 roku w zamachu na szosie alon... teraz ten chlopiec... to ta 'kultura' i to wszystko, co ten 'narod' umie: porywac i mordowac zydow...








ona jest jak ten mur wokol izraela ktorego gola glowa nie rozbijesz
(forumowicz melord o mnie)

dana

zaczeli z alarmami na poludniu kraju juz o polnocy: sderot, ibim, nir am i na polnocy kraju kolo 12:00: maale yosef, mevuot ha-hermon, gorna galilea...

rzecznik cahalu: 'samoloty bojowe zaatakowaly rozlegly kompleks wojskowy hizballah na obszarze rehan, w tym budynki i pozycje wojskowe.

samoloty bojowe hel ha-avir zaatakowaly jednoczesnie na czterch roznych obszarch szereg celow hizballah w poludniowym libanie. w ramach atakow zaatakowano budynki wojskowe terrorystycznego organizacji hizballah na obszarach beit lif i dwie kwatery organizacji na obszarach adeissa i tayibe'...

atak na kompleks wojskowy hizballah na obszarze rihan...


'po alarmach dzisiejszej nocy w sderot, bojownicy obrony powietrznej zestrzelili trzy rakiety, ktore przekroczyly z terytorium strefy gazy. sily cahalu zaatakowaly ogniem artyleryjskim obszar wystrzalow.

samoloty bojowe hel ha-avir zaatakowaly i zniszczyly trzy wyrzutnie, w ktorych znajdowalo sie okolo 20 rakiet gotowych do wystrzelenia na centrum kraju'...



'zespoly bojowe 401 brygady pancernej, brygady nahal i dodatkowych jednostek pod dowodztwem 162 dywizji pancernej, kontynuuja ukierunkowana dzialalnosc likwidowania terrorystow i niszczenia infrastruktur terrorystycznych w centrum strefy gazy. zolnierze zespolu bojowego brygady nahal zniszczyli w ostatnim dniu infrastruktury terrorystyczne hamasu, w tym sklad broni i skonfiskowali dodatkowy sprzet wojskowy organizacji.

w tym samym czasie w ukierunkowanej dzialalnosci na obszarze beit hanoun, bojownicy cahalu pod dowodztwem polnocnej brygady w dywizji gaza zlokalizowali za pomoca drona szereg uzbrojonych terrorystow dzialajacych na tym terenie. dron hel ha-avir zaatakowal i zlikwidowal
ich'...

identyfikacja i likwidacja uzbrojonych terrorystow, atak na kwatery wojskowe i infrastruktury terrorystyczne hamasu...

'w ciagu ostatniego dnia w kilku ukierunkowanych atakach, samoloty bojowe i dron hel ha-avir zaatakowaly pond 30 celow terrorystycznych w calej strefie gazy, w tym infrastruktury terrorystyczne, budynki wojskowe i wyrzutnie rakiet przeciwpancernych'...

cahal w gazie...










ona jest jak ten mur wokol izraela ktorego gola glowa nie rozbijesz
(forumowicz melord o mnie)

dana

teraz podaja nowe informacje z pierwszego sledztwa: benyamin zostal zamordowany wczoraj miedzy godzina 9 a 10 rano przez 2-3 terrorystow, ktorzy zabili go bijac go kamieniami w  glowe... wg ocen przybyli z jednej z pobliskich wiosek i do nich uciekli...

jego cialo znaleziono blisko farmy malachei ha-shalom, z ktorej wyszedl z samego rana na pastwisko, za pomoca drona 636 specjalnej jednostki w korpusie wywiadu polowego cahalu, dzialajacej w judei i samarii i w dolinie jordanu... w tym samym miejscu znaleziono rowniez osobiste rzeczy chlopca...

jak podali, wraz z poscigiem za mordercami, cahal przygotowuje sie na szerokie rozruchy tak ze strony arabow, jak i ze strony zydow na calych terenach judei i samarii...  po ocenie sytuacji, dowodca dywizji judei i samarii nakazal rozmieszczenie sil w glownych osiedlach i na centralnych skrzyzowaniach, zeby uniknac eskalacji w terenie...

jednoczesnie dowodca dywizji rozmawial z przewodniczacymi rad lokalnych w celu powstrzymania zamiarow zemsty za morderstwo chlopca...

a rozruchy miedzy zydami a arabami w judei i samarii juz sie zaczynaja i 'palestynska' agencja informacyjna mowi o jednym zabitym i 5 rannych 'palestynczykow'... 









benyamin...


pajac dal glos: 'morderstwo benyamina achimeira jest odrazajace i bolesne i posylam kondolencje jego rodzinie i przyjaciolom w ich ciezkiej godzinie. sily bezpieczenstwa znajda jego mordercow i wysylajacych ich, to ich zadanie.

gwaltowne zamieszki osadnikow to niebezpieczne naruszenie prawa i przeszkadzaja silom bezpieczenstwa w dzialaniu na tym terenie. premier i minister bezpieczenstwa wewnetrznego musza zatrzymac to bezprawie w terenie zanim jeszcze poleje sie krew'...

taaaaak glupi pajacu... w twoich slepych oczach oczywiscie tylko osiedlency sa winni tym rozruchom, arabowie juz nie... tak jak do tej wojny otef israel byl buforem miedzy gaza a israelem, tak i zydowscy mieszkancy judei i samarii sa buforem dla israela... jakby ich nie bylo, to by 'dazacy do pokoju' arabowie judei i samarii mordowali wiecej w tel avivie, w kfar saba, w rehovot i w reszcie naszych miast... nie ma twojego postu, w ktorym nie podzegasz i nie siejesz nienawisci...

i oczywiscie uzywasz tej starej nazwy 'minister bezpieczenstwa wewnetrznego' chociaz ta zostala zmieniona juz ponad rok temu na 'minister bezpieczenstwa narodowego'...

po informacjach, ze sily iranskie przejely portugalski statek towarowy w ciesninie ormuz, teraz zrodla iranskie poinformowaly saudyjska siec al hadath, ze 'iran zdecydowal sie odpowiedziec na likwidacje dowodcy sil quds w libanie i syrii poprzez porwanie portugalskiego statku'...
😃 😃 😃 

ona jest jak ten mur wokol izraela ktorego gola glowa nie rozbijesz
(forumowicz melord o mnie)

dana

alarmy na polnocy kraju trwaja: maale yosef, mate asher, sassa, gorna galilea...

rzecznik cahalu: 'po alarmach na obszarze hanity, zidentyfikowano 3 rakiety, ktore przelecialy z terytorium libanu na terytorium israela i spadly na otwartych terenach.

ponadto zidentyfikowano dwa bezzalogowe, wybuchowe drony, ktore niedawno przelecialy z terytorium libanu w kierunku israela i eksplodowaly na obszarze kibucu hanita. sily cahalu zaatakowaly artyleria w poludniowym libanie'...

czego rzecznik cahalu jeszcze nie powiedzial, to ze jak widac sa tam ranni...

ynet donosi, ze ich fotoreporter zostal zaatakowany przez osiedlencow w arabskiej wiosce duma...


shabbes w moim mocarstwie: rakiety, drony, bestialskie morderstwo 14-letniego chlopca, bo byl zydem, gwaltowne rozruchy miedzy arabami i zydami...  :(


ona jest jak ten mur wokol izraela ktorego gola glowa nie rozbijesz
(forumowicz melord o mnie)

dana

ta obecna wojna w gazie jest, jak podaja, najbardziej fotografowana ze wszystkich wojen israela... prawie do kazdej sily, ktora wchodzi do strefy gazy, dolacza sie fotograf dokumentujacy operacje, ktory podczas starc najpierw wyciaga swoja osobista bron, a potem kamere.. israel hayom publikuje zdjecia dziesieciu fotografow wojskowych, ktorzy towarzyszli z bliska silom bojowym...

sierzant niv ventura, 21, z karmiel, walczyl z zolnierzami w szpitalu shifa...
'pies patrzyl w jedna strone, zolnierz w druga – a ja bylem we wlasciwym miejscu'...


'na zewnatrz kompleksu polozniczego w szpitalu shifa'...


'zolnierz na zdjeciu patrzy w strony budynku oddzialu ratunkowego w shifa, tam byla obawa obecnosci wielu terrorystow'...


sierzant mika nakash, 20, z herzlii:
'duza koncentracja sil, ktora tutaj uchwycilam, przypomniala mi sceny z 'apocalypse now' '...


'zolnierka powiedziala mi: chce pokazac w domu, ze jestem w porzadku'...


'pierwszy deszcz w jabalii'...


micah brickman, 46, z haify, wolontariusz rezerwy:
'z jednej strony zolnierz i flaga israela – z drugiej strony zniszczenia w strefie'...


'na jednym zdjeciu udalo mi sie uchwycic dwie pozycje'...


'mogli miec raj, zamiast tego wciagneli nas w straszliwa wojne'...


pierwszy sierzant yuval italiano, 21, z moshavu kfar bin nun, byl w gazie z sayeret nahal przez dlugi okres...
'tak chodzisz, tak oddychasz i tak spisz. to co doswiadczamy'...


'po poltora miesiaca w gazie poczulem sie bardziej wygodnie i mniej sie balem'...


'na zdjeciu widac czujnosc bojownikow – rzeczywiscie, w tych sekundach zaskoczyli nas z przodu'...


'tuz przed pojsciem spac zobaczylem jednego z moich przyjaciol modlacego sie w pokoju frontowego dowodztwa'...


sierzant daniel medioni, 19, z moshavu midrach oz, przydzielony w gazie glownie do jednostki duvdevan:
'podczas skokowego przesuwania sie zaczeli strzelac do nas ze srodka domu'...


'zapewnic, zeby nikt nas nie zaskoczyl'...


pierwszy sierzant rezerwy david revayev, 22, z rishon le-zion, walczyl z 614 batalionem inzynierii bojowej...po okolo 50 dniach walk zostal ciezko ranny od trafienia rakieta rpg... teraz znajduje sie w rehabilitacji i jest zwolnony z wojska:
'to zdjecie zrobilem za pomoca noktowizora, w pierwszych chwilach wejscia do gazy. bojownik to nasz dowodca batalionu, maayan mula, ktory nie mial brac udzialu w walce i nie dostal nakazu, ale pospieszyl sie ochotniczo. maayan zostal ranny razem ze mna i jest moim bohaterem. rowniez on jest hospitalizowany i znajduje sie w rehabilitacji i widujemy sie'...


sierzant yonatan levin, 20, z tel avivu, razem z 601 batalionem inzynierii bojowej:
'zolnierz, ktory wychodzi z drzwi, to niezyjacy assaf master, ktory byl dowodca odzialu w 601 batalionie. zdjecie pochodzi z cwiczen w tzeelim, pare dni przed wejsciem do gazy, gdzie zginal'...


'widzialem samoloty latajace na niebie i poniewaz w fotografowaniu mozna sie bawic katami, poczekalem, az stanie w odpowiednim miejscu i kliknalem'...


pierwszy sierzant w rezerwie eden yadid, 22, z jerozolimy, dolaczona do jednostek rezerwowych:
'bylo tam okno rozdzielajace miedzy pokojami i wlasnie przechodzil tam zolnierz – wiec wykadrowalam, bo dla mnie to prawdziwy bohater'...


'patrol kolo osi humanitarnej. w moich oczach te zdjecia maja w sobie cos jak chwila przez burza'...




pierwszy sierzant gal twig, 21, z neve monosson, jeden z zolnierzy, ktorzy walczyli w kibucach otef i ktory zostal ranny kolo kibucu beeri... potem wrocil do gazy...
'dwoch bojownikow z jednostki yahalom po eksplozji trasy tunelu w obozie shaati, biegna w strone kamery, robie zdjecia w biegu i wokol piasek i kurz'...


'jako fotograf jestem zadowolony, ze udalo mi sie uchwycic luski bojownikow shayetet 13 w powietrzu'...


'czasami ustawiam zdjecia tak, jak mi wyglada najlepiej, ale tutaj to jest chwila autentyczna'...


sierzant roi dori, 20, z givat ada, zostal przydzielony do 12 batalionu golani w ciagu 2 miesiecy...
'bojownicy pokoju dowodczego, z ktorymi bylem w transporterze namer'...


'bojownicy batalionu rezerwowego givati, z ktorymi bylem na poczatku wojny, na cwiczeniach w tzeelim przed wejsciem do gazy. mimo obaw, motywacja byla ogromna. w tle spiewali piosenka am israel chai'...


'dla mnie to symbolizuje nasza sile, ze nie pozwalamy naszemu ogniowi zgasnac'...


ona jest jak ten mur wokol izraela ktorego gola glowa nie rozbijesz
(forumowicz melord o mnie)

dana

rzecznik cahalu:
'w wyniku upadku uav, ktory mial miejsce wczesniej na obszarze hanita, zolnierz cahalu w rezerwie, czlonek oddzialu obronnego kibucu, zostal ciezko ranny i odwieziony do szpitala'...

'w ostatnich godzinach w kilku miejscach na obszarze judei i samarii, doszlo do starc miedzy obywatelami israela a palestynczykami, podczas ktorych uczestnicy rzucali kamieniami i strzelali. dziesiatki israelczykow i i palestynczykow zostalo rannych w roznych stopniach.

duzo sil cahalu i magavu znajdujacych sie w roznych obszarach uzylo srodkow do rozpraszania demonstracji. w tej chwili wydarzenia zakonczyly sie.

oprocz rozstawionych sil na tym obszarze zadecydowano o dodatkowym wzmocnieniu kilku kompanii cahalu i sil magavu.

sily bezpieczenstwa kontynuuja poscig za terrorystami, ktorzy zamordowali benyamina achimeiera'...






shabbes sie skonczyl i zaczynaja sie demonstracje lewicy, lewakow i anarchistow...
jak podaja nasze zrekrutowane media, rodziny porwanych wyslaly pilny list do 'doradcy' prawnego rzadu baharav miary, w ktorym miedzy innymi stwierdzily: 'istnieje powazne podejrzenie istnienia konfliktu interesow miedzy odpowiedzialnoscia publiczna premiera benyamina netanyahu dla uwolnienia porwanych, a miedzy jego osobistymi interesami. ze wszystkich spotkan, jakie odbylismy w ostatnich tygodniach, w israelu i na swiecie, wynika, ze netanyahu jest glowna przeszkoda w powrocie porwanych ze strony israelskiej, ze wzgledu na silne podejrzenie konfliktu interesow. czekamy na jak najszybsze zbadanie sprawy w nadziei, ze nie bedzie juz przeszkod na drodze do przywrocenia porwanych'... 

nasze zrekrutowane media podaja jeszcze, ze 'czlonkowie rodzin porwanych wydali nadzwyczajne oswiadczenie kolo bramy do bazy kirya w tel avivie, w ktorym miedzy innymi powiedzieli: 'jesli cena za szybkie i przy zyciu przywrocenie naszych bliskich to zawieszenie broni, zgodzcie sie na to i przywroccie wszystkich porwanych w porozumieniu teraz. wtedy bedziecie sie mogli zajac zagrozeniami z gazy. przede wszystkich uratujcie zycie. brak koordynacji, ktory prowadzi do podejmowania decyzji, ktore zagrazaja zyciu porwanych, jest porzuceniem i przestepstwem.

netanyahu celowo torpeduje porozumienie ze wzgledow politycznych i wszyscy widzimy rezultat – porwani sa skazani na znecanie i smierc. netanyahu jest odpowiedzialny za porzucenie porwanych. z jego powodu kobiety sa gwalcone, mezczyzni torturowani i mordowani. mogli juz byc w domu, ale on torpeduje porozumienie'...

jeszcze zadali od szczebla zawodowego 'powiedziec spoleczenstwu prawde' i wezwali yoava galanta, ministra obrony i ministrow lajdaka i eizenkota: 'zrobcie co konieczne, zeby wymienic netanyahu na innego, odpowiedzialnego przywodce, ktory przyniesie nam porozumienie. jesli nie bedziecie dzialac, krew porwanych zmarlych w niewoli bedzie rowniez na waszych rekach'...

taaaak... jak juz nam wiadomo od dlugich tygodni, te protestujace w ten sposob rodziny porwanych to moze 3-4 rodziny, inne sa zjednoczone na forum tikva i wprawdzie tez prosza o przywrocenie ich bliskich, ale bez oskarzania netanyahu, bez zadania 'za wszelka cene' i wlasnie zadaja nie przerywac wojny...

te 3-4 rodziny, ktore z niewiadomych powodow daly sie wciagnac w ta absolutnie polityczna historie tych anarchistow i lewakow, wg mnie celowo, z premedytacja, zamykaja oczy na fakt, ze to nie netanyahu torpeduje to porozumienie, tylko sinwar... tych 'przywodcow' tych demonstracji nie obchodzi nic, oprocz obalenia netanyahu... nie obchodzi ich bezpieczenstwo panstwa i bezpieczenstwo prawie 10 milionow obywateli... i ich i tych paru rodzin nie obchodzi fakt, ze sinwar nigdy nie zgodzi sie na wypuszczenie wszystkich porwanych, ze juz sa informacje, ze wiekszosc z nich zmarla lub zostala zasmordowana i ze premiera w demokratycznym panstwie wymienia sie w urnie wyborczej, a nie w oswiadczeniach malej, chociaz bardzo krzykliwej grupki, solidnie wspieranej przez nasze zrekrutowane media...  a to wezwanie do lajdaka i eizenkota to czysty szantaz...

doslownie mam odruchy wymiotne w kolorze zielonym...

ynet podaje, okolo 300 osob demonstrowalo przed instytuem weizmanna w rehovot, zadajac przyspieszenia wyborow i powrotu porwanych... nu, tu mi nie wyglada na 300 osob, ale wiadomo, ze zawsze zawyzaja liczbe tych demonstrantow...


ona jest jak ten mur wokol izraela ktorego gola glowa nie rozbijesz
(forumowicz melord o mnie)

dana

rzecznik cahalu: 'samoloty bojowe zaatakowaly niedawno szereg budynkow wojskowych hizballah na obszarach tayr harfa, alma al shaab i yaroun w poludniowym libanie. uav, ktory przelecial niedawno z libanu spadl na obszarze kfar blum, nie ma rannych. dodatkowo zidentyfikowano szereg wystrzelen, ktore przelecialy z terytorium libanu na zachodnia galilee'...


general daniel hagari, glowny rzecznik cahalu, teraz w krotkim oswiadczeniu: 'po zakonczeniu oceny sytuacji zadecydowano, ze od dzisiejszej nocy o godzinie 23:00 i w nastepnych dniach nastapi zmiana polityki obronnej dowodztwa frontu domowego.

w ramach zmian zadecydowano o zakazie dzialalnosci edukacyjnej na terenie calego kraju. na obszarach zielonych – ograniczenie zgromadzen do 1000 osob.

nalezy w dalszym ciagu przestrzegac zalecen opublikowanych przez dowodztwo frontu domoweg w oficjalnych przekazach. pelne instrukcjie sa aktualizowane na krajowym portalu i w aplikacji dowodztwa frontu domowego'...

jeszcze podkreslil waznosc natychmiastowego udania sie do obszarow ochronnych po uslyszeniu syreny alarmowej i pozostania w tych miejscach conajmniej 10 minut...
nu, przygotowuja nas...



tak wygladaja 'zielone obszary'...


ona jest jak ten mur wokol izraela ktorego gola glowa nie rozbijesz
(forumowicz melord o mnie)

dana

teraz idzie w tempie... joe-boy wraca do domu skracajac jego odpoczynek, netanyahu w drodze do kirya na posiedzenie bezpieczenstwa, bialy dom wzywa iran do natychmiastwego zwolnienia przejetego statku handlowego 'bo to moze miec miedzynarodowe konsekwencje', a
w wiadomosciach kanalu 14 przypominaja nam o sprawdzeniu naszych mamadow (pokoj ochronny w mieszkaniu), kto ma oczywiscie, o ewentualnych zapasach wody i rowniez o pomocy dla starszych osob w udaniu sie do schronow...

ja do schronu nie bede leciec oczywiscie, to dwa pietra pod moim mieszkaniem i zanim dojde do schodow to juz mnie bomba trafi... a w zamrazarce nie ma miejsca na nic, tak ze z glodu nie umre... tylko papierosow mam najwyzej na tydzien... 😃 😃 😃
ona jest jak ten mur wokol izraela ktorego gola glowa nie rozbijesz
(forumowicz melord o mnie)

dana

wiadomosc, ktora lata teraz u nas w whatsapp: 'przyjaciele, iran zaatakuje nas w ciagu najblizszych 48 godzin. jesli nie zaatakuje, przeczytajcie ta wiadomosc znow za 48 godzin'...

kocham israelskie poczucie humoru... 😃 😃 😃

ona jest jak ten mur wokol izraela ktorego gola glowa nie rozbijesz
(forumowicz melord o mnie)

beef

zamkniecie wszystkich szkol na dwa dni. jak dla mnie to zemsta iranu i to nieproporcjonalna  >:(

dana

jordania zawiadamia teraz o tymczasowym zamknieciu jej przestrzeni powietrznej dla wszystkich lotow wylatujacych i przylatujacych od godziny 23:00...

netanyahu w krotkim oswiadczeniu: 'obywatele israela, w ostatnich latach, a zwlaszcza w ostatnich tygodniach, israel przygotowuje sie na mozliwosc bezposredniego ataku z iranu.

nasze systemy obronne sa rozmieszczone, jestemy przygotowani na kazdy scenariusz, tak w obronie, jak i w ataku. panstwo israel jest silne, cahal jest silny, spoleczenstwo jest silne.

doceniamy postawienia sie usa po naszej stronie, jak rowniez poparcie brytanii, francji i wielu innych panstw. ustalilem jasna zasade: kto w nas uderza, my uderzamy w niego.

bedziemy sie bronic przez kazdym zagrozeniem i zrobimy to z zimna krwia i z determinacja. wiem, ze rowniez wy, obywatele israela zachowujecie zimna krew. wzywam was do przestrzegania zalecen dowodztwa frontu domowego. bedziemy stac razem i z boska pomoca razem pokonamy wszystkich naszych wrogow'...

ona jest jak ten mur wokol izraela ktorego gola glowa nie rozbijesz
(forumowicz melord o mnie)

dana

podobno atak iranski juz sie zaczal i w drodze do israela sa dziesiatki dronow i rakiet, ktore przybeda do israela w ciagu paru godzin... jak rozumiem, potrzebuja okolo 9 godzin na droge z iranu do israela...

iran zamknal przestrzen powietrzna nad teheranem dla lotow cywilnych...

general daniel hagari, glowny rzecznik cahalu: 'niedawno iran wystrzelil bezzalogowe samoloty z jego terytorium w kierunku terytorium panstwa israel. cahal wdraza plan przygotowawczy. w niektorych miejscach uslugi gps beda wylaczone.

cahal znajduje sie w najwyzszej gotowosci i przez caly czas aktualizuje obraz sytuacji. system obrony powietrzej znajduje sie w najwyzszej gotowosci razem z samolotami hel ha-avir i okretami hel ha-yam, ktore znajduja sie na misji ochrony nieba nad panstwem. cahal monitoruje wszystkie cele.

prosimy spoleczenstwo  sluchania i przestrzegania zalecen dowodztwa frontu domowego i oficjalnych komunikatow rzecznika cahalu w tej sprawie'...

ona jest jak ten mur wokol izraela ktorego gola glowa nie rozbijesz
(forumowicz melord o mnie)

dana

#12
w tempie to idzie... teraz podaja, ze te iranskie drony zaczely przelatywac nad terytorium iraku i przybeda do israela miedzy 2 a 4 nad ranem... a irak rowniez zamknal teraz przestrzen powietrzna dla lotow cywilnych...

khamenei powiedzial teraz, ze 'zly rezim zostanie ukarany'... nu nu, zly rezim, a nie podmiot syjonistyczny? zle sie czujesz, ali?

w tej chwili podaja, ze przestrzen powietrzna israela zostanie zamknieta za godzine...



ona jest jak ten mur wokol izraela ktorego gola glowa nie rozbijesz
(forumowicz melord o mnie)

dana

teraz mowia, ze 'na pierwszym etapie' iran wyslal 'tylko' drony...
ona jest jak ten mur wokol izraela ktorego gola glowa nie rozbijesz
(forumowicz melord o mnie)

dana

nasze zrekrutowane gazetkies teraz z radoscia: 'na tle obaw iranskiej reakcji netanyahu spedzil koniec tygodnia z zona w domu miliardera simona falica z zaawansowanym schronem, na ulicy mordechai caspi w dzielnicy arnona w jerozolimie'...

nie mam pojecia, czy to prawda, wyglada mi to na nastepny fake news: mieszkanie netanyahu znajduje sie jakies 10 minut jazdy samochodem od mieszkania tego miliardera... widzimy teraz, jak wyglada chwila, kiedy wiadomo, ze atak iranski sie rozpoczal, nie bylo takiej sytuacji w piatek...

ale powiedzmy, ze to prawda: czy przypadkowo w kryzysach bezpieczenstwa w usa nie zabieraja prezydenta w sekunde z bialego domu do jakiegos zabezpieczonego schronu? czy to nie jest normalne, ze przywodca panstwa musi byc chroniony, zeby mogl dzialac dalej w takim kryzysie? doslownie traca zdrowy rozsadek w tej ich bezdennej nienawisci...

ona jest jak ten mur wokol izraela ktorego gola glowa nie rozbijesz
(forumowicz melord o mnie)