News:

SMF - Just Installed!

Main Menu

Mam ochote na cos pysznego

Started by lipniaczek, December 16, 2016, 10:15:00 PM

Previous topic - Next topic

lipniaczek


lipniaczek



to jeszcze nie te pierniczki - ale chcialem zapytac, czy moze zna ktos przepis na to? podobne robila sto lat  temu moja babcia...
???

dana

sprawdz u kuzynow, tych starszego pokolenia... moze maja jeszcze ten przepis...
ona jest jak ten mur wokol izraela ktorego gola glowa nie rozbijesz
(forumowicz melord o mnie)

lipniaczek

...tak... i jeszcze myslalem, zeby sprawdzic u tubylcow, skad babcia pochodzi...
:P

dana

hahahahahaha.... ja myslalam, ze znasz genealogie rodziny... :D
ona jest jak ten mur wokol izraela ktorego gola glowa nie rozbijesz
(forumowicz melord o mnie)

kasiak

Dana, zdradź tajemnicę, co gotujesz na chanukę? Będą u ciebie spadkobiercy? Chanukę macie od 26 grudnia?

dana

nie... chanuka u nas w tym roku dokladnie jak boze narodzenie: zaczyna sie 24 grudnia wieczorem... nie wiem co bedzie... szkrabka ma przyjsc na swiat w kazdej minucie, lekarz dal dzisiaj ostateczny termin na przyszly wtorek, jesli smarkata nie ruszy sie sama do tego czasu, wiec jak sie ruszy, to bedzie tutaj balagan niesamowity, bo rodzice yonathana przyjada z polnocy, bedzie tzw ruch w interesie i gdzie ja tam bede latkes robic... :D :D :D

ale jak sie nie ruszy, to zrobie troche, bo mi nie zapomna do konca mojego zycia... :D
ona jest jak ten mur wokol izraela ktorego gola glowa nie rozbijesz
(forumowicz melord o mnie)

kasiak

Och, no to będzie chanukowa dziewczyna!  :)

dana

prawda? najlepszy paczek na swiecie...  :)
ona jest jak ten mur wokol izraela ktorego gola glowa nie rozbijesz
(forumowicz melord o mnie)


kasiak

A może ciasteczka półfrancuskie?



Składniki:
30 dkg mąki
25 dkg masła lub margaryny
3 łyżki kwaśnej śmietany 18 %
2 żółtka

Składniki połączyć, ciasto wstawić do lodówki na 2 - 3 godziny. Rozwałkować na ok. 3 - 4 mm i foremkami wykrawać ciasteczka. Potem trzeba je posmarować roztrzepanym białkiem (do ciasta poszły żółtka, więc białka nam zostały) i posypać kandyzowanym cukrem. Piec w temp. 200 stopni ok 10 minut. Są naprawdę rewelacyjne. Pieczemy je zawsze na Wigilię i Boże Narodzenie.  :P

lipniaczek

...hmmm... wyglada atrakcyjnie...
:P

kasiak


lipniaczek


kasiak

Zapraszam na wirtualną ucztę - bo już i makowce są... :P