News:

SMF - Just Installed!

Main Menu

Mam ochote na cos pysznego

Started by lipniaczek, December 16, 2016, 10:15:00 PM

Previous topic - Next topic

dana

my mamy odmiane tej lefse, bez kartofli: lafa sie nazywa...



ona jest jak ten mur wokol izraela ktorego gola glowa nie rozbijesz
(forumowicz melord o mnie)

lipniaczek

...uwielbiam wszystkie szmatkies...
::)

dana

ona jest jak ten mur wokol izraela ktorego gola glowa nie rozbijesz
(forumowicz melord o mnie)

gregorcgn

Dzisiaj prosto i szybko:

Couscous Salatka z Grapefruit,, prazonymi migdalami i lososiem. ten losos byl wlozony do goracej wody z sola, lodygami pietruchy u skorka grapefruit na 4 minute. wane jest, grapefruit nie moze byc woskowany wiec organic i skorka nie moze miec tej bialj czasci bo bedzie wszystko gorzkie.

kasiak

Wygląda apetycznie...  :P
A u mnie była sałatka z wędzonego kurczaka z ryżem, ale zdążyła się zjeść, zanim sobie przypomniałam, że można ją sfotografować.  :)

dana

ona jest jak ten mur wokol izraela ktorego gola glowa nie rozbijesz
(forumowicz melord o mnie)

gregorcgn

dzisiaj, prosta, latwa vegetarianska potrawa: Iranian vegetable stew with dried lime



przepis :
http://www.ottolenghi.co.uk/iranian-vegetable-stew-with-dried-lime-shop

dana

ona jest jak ten mur wokol izraela ktorego gola glowa nie rozbijesz
(forumowicz melord o mnie)

gregorcgn

dzisiejsza kolacja,

karmelizowana cykoria z serrano szynka



przepis: https://www.theguardian.com/lifeandstyle/2007/mar/03/foodanddrink.recipes
Naprawde proste, szybkie i smaczne sanie

dana

ty naprawde powinienes otworzyc restauracje...  :)
ona jest jak ten mur wokol izraela ktorego gola glowa nie rozbijesz
(forumowicz melord o mnie)

gregorcgn

Dzisiaj byl troche Israel w Kolonii  :)

Lopu de Mer z zielonymi szparagami a w rybie przyprawy z Israela, http://www.derech-hatavlinim.co.il/english.asp. Te mieszanki sa naprawde wspaniale



a na deser troche truskawek (juz tych dobrych a nie z hiszpanii czy maroka), jagody, troche greckiego joghurtu i pare prazonych orzechw. Proste, latwe, zdrowe i samczne

dana

alex dostarcza mi regularnie tych przypraw... regularnie raz w miesiacu jest w bethlehem ha-glilit... :)
ona jest jak ten mur wokol izraela ktorego gola glowa nie rozbijesz
(forumowicz melord o mnie)

gregorcgn

w Düsseldorfie maja taki maly Shop, niestety nie maja duzego wyboru. Ich mieszanki ziol i przypraw sa naprawde wspaniale, nie mowiac o ich herbatach owocowych.  :)

dana

powiem alex, zeby sprawdzila, czy w bethlehem ha-glilit wysylaja za granice... wtedy bedzie mozna zamawiac wszystko, co chcesz... :)
ona jest jak ten mur wokol izraela ktorego gola glowa nie rozbijesz
(forumowicz melord o mnie)

gregorcgn

wczoraj wieczorem zrobilem roastbeef, do tego salate i wlasnorecznie robiona remulade.
Rostbeef nasmarowalem pasta robiona z ostrej musztardy, soku z cytryny soli, pieprzu i wedzonymi nasieniami kolendry. Po paru godzinach marynowania roastbeef obsmazylem z kazdej strony i wlozylem do piekarnika nagrzanego na 70 Stopni. W Roastbeef termometr i pieklem okolo 2,5 godziny do temperatury 59-60 stopni we wnetrzu. Potem odpoczywal roastbeef  15 -20 minut owiniwty w folie.



jak zwykle, latwe, proste i smaczne :-)