News:

SMF - Just Installed!

Main Menu

Mam ochote na cos pysznego

Started by lipniaczek, December 16, 2016, 10:15:00 PM

Previous topic - Next topic

dana

wedzona kolendra???? pierwsze slysze...

oczywiscie... latwe i proste... :D  ze smaczne, to nie mam watpliwosci... :)
ona jest jak ten mur wokol izraela ktorego gola glowa nie rozbijesz
(forumowicz melord o mnie)

gregorcgn

Smoked coriander seed kupilem w South Africa. One tam wedza, subza, griilluja wszystko :-)

dana

nu nu... musi miec swietny smak...
ona jest jak ten mur wokol izraela ktorego gola glowa nie rozbijesz
(forumowicz melord o mnie)

gregorcgn

#123
 a dzisiaj obudzilem sie juz o 6 rano i zaczalem przygotowywac potrawy na kolacje. Ja musze uwazac na moja figure, duzo kosztowala, tak jak wyglada :-) :-) :-) . Wczorajszy rostabeef pokrojilem na plastra i zrobilem marynade z oleju pistacjowego, cytryny, soli i pieprzu. medziy plastrami czerwona cebula i na gore mloda cebula



Nastepmnie papryke wsadzilem pod grill, potem obralem, wyczyscilem, pokroilem w plastry i zalalem marinada z oiiwy, cytryny, soli i drobo posiekanego koperku.




w miedzy czasie uprazylem kasze gryczana do: Miso baklazany z Madjool daktylami ( naturalnie z Israel) , Feta, sosem z tahini i prazona kasza gryczana i orzeszkami pinii. tutaj nie bede opisywak jak to sie wszystko robi, podam recepte :-)
http://www.radiolive.co.nz/Peter-Gordons-miso-baked-aubergine-with-dates-feta-buckwheat-and-tahini-yogurt/tabid/615/articleID/122738/Default.aspx







Smacznego :-) :-) :-)

dana

juz sie wylogowalam, zeby isc spac, ale zobaczylam te pysznosci i musialam zareagowac: wyglada fantastycznie, az gruczoly slinowe zaczely pracowac... :)
ona jest jak ten mur wokol izraela ktorego gola glowa nie rozbijesz
(forumowicz melord o mnie)

gregorcgn

dziekuje caluski dla ciebie i wspanialej rodzinki. ty idziesz juz spac? ja szukam, moze znajde gdzies live z Jerusalem.

dana

od kiedy mam full time work przy keren, to musze wstawac o 6 rano... :D :D :D
ona jest jak ten mur wokol izraela ktorego gola glowa nie rozbijesz
(forumowicz melord o mnie)

kasiak

Następnym razem Gregor, jak będziesz robił takie pyszności, to zawiadom wcześniej - przyjedziemy na kolację. Wtedy nie będziesz musiał się bać o swoją figurę.  ;D

dana

ona jest jak ten mur wokol izraela ktorego gola glowa nie rozbijesz
(forumowicz melord o mnie)

gregorcgn

w ciagu tygodnia to troche mniej gotuja ale w Weekend..... To na rynek, do zeznika, .... I potem moge caly czas siedziec w kuchni. Przyjezdzajcie, u nas nikt nie bedzie ani glodny ani spragniony 😀 😀 😀

dana

ona jest jak ten mur wokol izraela ktorego gola glowa nie rozbijesz
(forumowicz melord o mnie)

gregorcgn

i znowu minor weekend, bye u  was bardzo goracy a wiec jedzienie bylo tez dopasowane do letnich temperatur:
Ciecierzyca z czerwona cebula, kminkiem rzymskim (cumin), feta i mieta







gregorcgn

nastepnie byly szparagi z maynada jajaczna, salata i beicowana roba. Po niemiecku to jest Saibling, angielskuto chyby Char. Po polsku znalazlem Salvelinus, ryba slodkowodna z rodzyny lososiowatych






gregorcgn

i jeszcze 2 salatki:

Burrata z pomidorami i mango-basidia sauce


i kalafior pieczony w piekarniku z karamelizowana cebula i tahini-joghurt sauce



mam nadzieje, ze jest cos dla was  :) :) :) :)

dana

ty mnie dobijasz... wyglada po prostu fantastycznie... :)
ona jest jak ten mur wokol izraela ktorego gola glowa nie rozbijesz
(forumowicz melord o mnie)