News:

SMF - Just Installed!

Main Menu

shabbat shalom...

Started by dana, December 16, 2016, 03:51:45 PM

Previous topic - Next topic

dana

shabbes.... znow sie spoznilam... :(

morze solone...

fot. mike neri...



ein gedi... sliczna piosenka, do ktorej slowa napisal eitan peretz, muzyke dov aharoni, i spiewa ja yehudit ravitz...

blekitne morze smierci bedzie sie powoli przesuwac
i nad mala chmurka poplynie
tamaryszek w ciszy sie porusza
i kazda linia w piasku pieknie wygrawerowana
ziemia zzolknie w prazacym sloncu
i duszacy pyl poleci wysoko
ale ein gedi nie wyschnie jak zlota fasolka
dominowac w nim bedzie odcien zieleni i brazu

ein gedi, ein gedi
co bylo, ze wzrastales w w sloncu
ein gedi, ein gedi
jak strumienie w tobie daza do pustyni
ein gedi, ein gedi
w tobie piekno pojawi sie w kazdym majestacie
a serce bedzie rozmyslac i pozadac

blekitne morze smierci bedzie sie powoli przesuwac
i kazda gora w nim wzniesie sie dumnie i wysoko
nahal arugot, ten znany
plynacy prosto do morza
ziemia zzolknie w prazacym sloncu
ale ein gedi to oaza
nowy dzien nie jest podobny do wczoraj
i swietlana przyszlosc oczekuje go  jutro

ein gedi, ein gedi
co bylo, ze wzrastales w w sloncu
ein gedi, ein gedi
jak strumienie w tobie daza do pustyni
ein gedi, ein gedi
w tobie piekno pojawi sie w kazdym majestacie
a serce bedzie rozmyslac i pozadac

https://www.youtube.com/watch?v=9xqclq6clOU&t=43s



ona jest jak ten mur wokol izraela ktorego gola glowa nie rozbijesz
(forumowicz melord o mnie)

DanaKalinka

Shabat shalom  Dana. Pieknego shabatu zycze!. Ja jutro wyladuje w Travemünde ale oczywiscie  jesli nie ma sie tego co sie chce ( to byl piekny czas  nad morzem  Martwym) to sie lubi co sie ma! :-* Ma byc 29 stopni!
Wypoczynku zycze nam wszystkim! :-*

agnieszka

Szabat szalom :)
Pozdrawiam Was z Sopotu, niech szabat przyniesie dobre chwile i myśli, dużo odpoczynku :)t

lipniaczek



Dekalog - Jekuthiel Sofer, 1768


dana

dzieki dziewczyny kochane... byl super shabbes, pierwszy z powiekszona o eitana rodzina... jak maly to przezyl nie wiem, bo kazdy chcial go koniecznie trzymac na reku, karmic, przewijac, wiec ja sie zajelam keren izolad i mayula, zeby nie poczuly sie 'opuszczone'... :D
ona jest jak ten mur wokol izraela ktorego gola glowa nie rozbijesz
(forumowicz melord o mnie)

dana

jak zwykle cudenko, lipniaczku...  :-*
ona jest jak ten mur wokol izraela ktorego gola glowa nie rozbijesz
(forumowicz melord o mnie)

Gamosia

Nie zdążyłam wczoraj, miałam dość ciężki dzień. Ale za to życzę wszystkim spokojnego nowego tygodnia!
Cieszę się Dana z Waszego rodzinnego szczęścia :)  :-*
Pozostańcie zdrowi!

dana

dzieki kochana... tylko sie nie przejmuj... tez mam dni, kiedy na nic mi czasu nie starcza...  :-*
ona jest jak ten mur wokol izraela ktorego gola glowa nie rozbijesz
(forumowicz melord o mnie)

lipniaczek

Quote from: lipniaczek on July 30, 2021, 07:28:50 AM


...reminiscencje prerafaelickie w obrazie Simeona Solomona Szadrach, Menaszem i Abed-Negem...
???

agnieszka


dana

tak... naprawde piekne...
ona jest jak ten mur wokol izraela ktorego gola glowa nie rozbijesz
(forumowicz melord o mnie)

dana

shabbes...

gora tabor w dolnej galilei...

fot. israel bardugo...




dzisiaj przepiekna piosenka, do ktorej slowa napisala slynna rachel bluwstein, znana jako poetka rachel, muzyke napisal do niej boaz sharabi i spiewa ja moja ulubiona rivka zohar...

ivria – hebrajka...

patrze na nia zachwycona
wydaje sie: jest tutaj, ale
w starozytnej pieknosci, w czarnej szacie, z entuzjazmem
wzniosla sie z tanachu

i zloty most rozciagnal sie od niej
do ziemi hebrajczykow
i wspomnienia dni laski
w duszy sie gromadza

tak bede stac tutaj przed toba
zachwycona, moja siostro
w starozytnej pieknosci, w czarnej szacie, z entuzjazmem
napelnie moje oczy blekitem

w obcym, wedrujacym krajobrazie
drogi w nim, kto bedzie liczyl?
zamienilam czern i entuzjazm
na blekit i blask

ale jesli sie wznioslam – nie na zawsze
jak poczulam – nie do konca
i wrocilam znow, jak wrocil wedrowiec
do jego jego rodzinnej wioski

tak bede stac tutaj przed toba
zachwycona, moja siostro
w starozytnej pieknosci, w czarnej szacie, z entuzjazmem
napelnie moje oczy blekitem

https://www.youtube.com/watch?v=IGO8AsTw9IA


ona jest jak ten mur wokol izraela ktorego gola glowa nie rozbijesz
(forumowicz melord o mnie)

agnieszka

Shabbat shalom :)
"Boże (...) ześlij światło i prawdę swoją,
Niech mnie prowadzą" (Ps 43, 3)

pozdrawiam ciepło  :) dzisiaj bardzo spokojna piosenka, piękna...

https://www.youtube.com/watch?v=wKPtIbBV9pE&list=RDwKPtIbBV9pE&start_radio=1&rv=wKPtIbBV9pE&t=7

agnieszka

piosenka Gamosi - piękne, pomysł Lipniaczka - super, zdjęcia Dany - cudne, życzenia - wspaniałe  :) jak szabat inny niż wszystko  :)  :)

dana

na shabbes powinna byc spokojna...  :)  to taki specjalny dzien... bez pospieczhu, bez goraczki, bez zadnych obowiazkow...

shabbat shalom kochana...  :-*
ona jest jak ten mur wokol izraela ktorego gola glowa nie rozbijesz
(forumowicz melord o mnie)