Cieszę się, że sprawiłem Wam przyjemność
SMF - Just Installed!
This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.
Show posts Menu
. Dawno, prawie wieki, już tu nie byłem. A wpadłem, by poinformować, że na jutubie pojawił się gość posługujący się nickiem Relaxing walker zamieszczający tamże filmy z Izraela. Nie filmiki, a filmy. Najkrótsze 30 minutowe, dłuższe nawet ponad godzinę. Jest tych filmów już sporo i z różnych miejsc. Są tak nakręcone, jakby obserwator sam je robił. Zero komentarza, zero muzyki, tylko odgłosy otoczenia. Wystarczy wrzucić do wyszukiwarki jego nick i wyskakują jego filmy.
.
Quote from: Dana3 on July 21, 2017, 11:08:52 PM
Proszę o jeszcze troszeczkę cierpliwości, za tydzień będę mieć parę dni luzu i wtedy opiszę wakacje w Jerozolimie i TA.
Quote from: kasiak on October 08, 2017, 05:01:31 PM
o, dzięki, nie zauważyłam.
. Ważne, że stronka się podoba
.
, ale jeszcze nie teraz, obowiązki rodzinne muszo być na pierwszym miejscu.
Quote from: kasiak on October 04, 2017, 07:37:04 PM. Ależ jeeest, u góry masz angielską flagę, klikasz i masz angielski.
ALe fajne. Szkoda, że nie ma po angielsku.
. Dawno mnie tu nie było, a widzę, że nie tylko ja, bo cisza tu jakowaś zaległa. Przyszedłem pokazać Wam coś fajnego. To nie moje zdjęcia, ale dziś znalazłem na fejsie we wspomnieniach stronę, którą kiedyś tam udostępniałem. Może ją znacie, a jeśli nie, to ze smakiem obejrzycie. Przyjemnego oglądania
.
: https://www.youtube.com/watch?v=-3UdXJ3zF_w
. Woda w Morzy Śródziemnym ciepła. A my przyjechaliśmy tu, by czuć ten kraj, a nie spać. Tego byliśmy pewni obaj.
, krzyknęliśmy w jego stronę: lechaim
. O dziwo, odkrzyknął nam tym samym
. Nu, to za Izrael, lechaim 
. Herod rzeźnikiem był, bodajże nawet swojej ukochanej żonie nie żałował miecza, ale ponoć za jego rządów dobrze się podróżowało, bo budował drogi i było na nich dość bezpiecznie.
.
.
.
.
. Trwało to, bo ja wiem? Pół godziny? Może więcej? A myśmy jak urzeczeni patrzyli na parę starszych, szczęśliwych Żydów, którzy nie musieli przed nikim się kryć, obawiać, chować swojej tożsamości religijnej, ani tym bardziej, narodowej. To był bardzo piękny obrazek z Izraela, który pod powiekami mam do dziś.
Quote from: dana on February 13, 2017, 11:16:41 PM
mam nadzieje, ze to bedzie opowiesc w odcinkach...
.
, niecałe 4 godziny lotu. Jednak dla kolegi to i tak za dużo, to jego pierwszy lot, więc....powiedział, że nie wejdzie na pokład, zanim nie walnie małpeczki /100 gram? wódki/. Co powiedział, to uczynił. Ale czy mu coś pomogło, śmiem wątpić, bo miał przerażenie w oczach, jak wystąpiły turbulencje
.
. Jednak znaleźliśmy naszą opiekunkę, która zapobiegliwie pobiegła naprzód by odebrać nasze bagaże.
.
, nie spać, zwiedzać. DO późnych godzin nocnych. Dziwiliśmy się, że tylko my dwaj ruszyliśmy się z hotelu. Już bez pośpiechu, bez przewodnika udaliśmy się poszwendać. Podpatrywać życie Izraelczyków na tyle, na ile się da.
, więc dlatego bezpiecznie mogliśmy sie poruszać 
Quote from: dana on February 06, 2017, 08:38:20 PM
fantastyczne te zdjecia shames...
. Mam tych zdjęć jeszcze więcej, ale laptop nawalił i nie chce płyty czytać, a te, które zamieściłem, ściągnąłem z fejsowego profilu. Mało by brakowało, bym w Jerozolimie już nie mógł robić zdjęć, bo w Eilacie, w tej wieży przy brzegu morza, wyleciała mi bateria. Kiedy się zorientowałem, że aparat jest pusty, to kolega odnalazł zgubę
Quote from: kasiak on February 06, 2017, 05:18:05 PM
Fajne. Ja byłam w listopadzie, a ty, jak napisałeś, chyba w lutym. Temperatura jak dla mnie była rewelacyjna, niestety słońce zachodziło już o 6 i to był wielki minus podróżowania o tej porze roku. Wielu miejsc, które moglibyśmy zwiedzić lub podziwiać (myślę tutaj o przyrodzie) po drodze po prostu nie zobaczyliśmy, bo było ciemno.
