News:

SMF - Just Installed!

Main Menu

shabbat shalom...

Started by dana, December 16, 2016, 03:51:45 PM

Previous topic - Next topic

Gamosia

Ach ta jesień... u nas już też ją mocno czuć, ale taka ciepła, słoneczna i złota to mi pasuje :)

Dzisiaj piosenka może skąpa instrumentalnie. Ale piękne są te utwory kiedy całą muzykę tworzą różne głosy. To zgranie, to jest sztuka!

"Ty jesteś pierwszy, Ty jesteś ostatnim, a oprócz Ciebie nie mamy króla ani odkupiciela!

Obj 22:13
"Ja jestem Alfa i Omega, początek i koniec, pierwszy i ostatni".



Życzę Wam spokojnego czasu. Shabbat Shalom! :)




DanaKalinka

Shabat Shalom ,jakos sentymentalnie sie robi z pierwszymi oznakami jesieni. Dobrego wypoczynku i spokojnego shabatu zycze!  :-*

dana

shabbat shalom dziewczyny kochane... goraco u nas dzisiaj wieczorem...
ona jest jak ten mur wokol izraela ktorego gola glowa nie rozbijesz
(forumowicz melord o mnie)

lipniaczek

#1923



Testament i smierc Mojzesza Signorelliego, renesans quattrocento (Kaplica Sykstynska)

dana

przepiekne... cala ta kaplica sykstynska jest niesamowita... wpadalam tam ciagle na ludzi, bo glowe mialam w sklepieniu i tylko to widzialam... :D
ona jest jak ten mur wokol izraela ktorego gola glowa nie rozbijesz
(forumowicz melord o mnie)

dana

shabbat... znow taki miedzy yom kippur a succot... swieta tishrei, jak sie u nas nazywa ta seria swiat...

zbieranie cebuli w emer yezreel...




dzisiaj fajna piosenka, stara oczywiscie, bo dzisiaj takich niestety nie pisza, o obozie wojskowym podczas shabbatu... oprocz jakiejs specjalnej akcji wojskowej, zolnierzom pozostajacym w shabbes w bazie nie wolno dawac zadnych zadan, zadnej pracy, oni nawet nie musze salutowac oficerom... i gotowac nie moga i tez nie musza, bo jedzenie jest przygotowywane wczesniej, przed shabbatem, zeby bylo koszernie... wiec nudza sie strasznie, spiewaja, pisza listy, rozwiazuja krzyzowki i wymyslaja sobie jakies zajecia, wszystko co mozliwe, zeby zabic czas... i o tym jest ta piosenka...

shalva – cisza i spokoj...

slowa napisal avi koren, muzyke nieodzalowany yair rosenblum i spiewa ja zespol wojskowy nahal...

nad obozem zapalil sie ksiezyc
nad obozem swiecaca gwiazda
i czas jak rozciaga sie jak guma
noc shabatowa bez smaku i bezzapachu
a cisza rozrywa serce

taki rodzaj ciszy i nic nie robimy
taki rodzaj ciszy i znow minal tydzien

shabbat wogole nie mija
przeczytalismy juz wieczorna gazete
spiewalismy juz piosenki sierpa i mlota
zaszylismy juz dziure w skarpecie
i bez konca rozwiazywalismy krzyzowki

taki rodzaj ciszy i nic nie robimy
taki rodzaj ciszy i znow minal tydzien

zaden list jeszcze nie przyszedl od ciebie
niedlugo pojawi sie dowodca
i oczywiscie znow przyrzeknie
ze niedlugo wroce do regila*
i kupisz dwa bilety na trybunie

taki rodzaj ciszy i nic nie robimy
taki rodzaj ciszy i znow minal tydzien

* 5-6 dni urlopu co 4 miesiace...

https://www.youtube.com/watch?v=d_99NmipN9c


moj spadkobierca, jak mu powiedzialam, ze tlumacze ta piosenke, natychmiast pokazal mi zdjecie, ktore zrobil, jak sam byl w regularnym wojsku juz duzo lat temu, co on i jego przyjaciele zrobili w ciagu jednego takiego shabbatu: zobaczyli skrzynke z nabojami i.... to byl efekt... :D :D :D

nie bylo wtedy jeszcze smartphone'ow wiec zdjecie wyszlo male...



ona jest jak ten mur wokol izraela ktorego gola glowa nie rozbijesz
(forumowicz melord o mnie)

Gamosia

Wow bardzo pomysłowe dzieło! 🙂
W sumie to nie wiedziałam, że tak to wygląda w wojsku w shabbat. Także dziękuję za tą informację!
Pewnie wszyscy znają piosenkę You Raise Me Up, Josha Grobana.
A znacie wersję po hebrajsku?
Piękna!
Shabbat Shalom i spokojnego czasu! 🙂❤️


dana

ladny glos ma... shabbat shalom gamosiu...  :-*
ona jest jak ten mur wokol izraela ktorego gola glowa nie rozbijesz
(forumowicz melord o mnie)

agnieszka

Szabat szalom  :)

"Niech Ci błogosławi z Syjonu Pan,
który uczynił niebo i ziemię..." (Psalm 134)

cudna piosenka, dzisiejsze odkrycie, pozdrawiam ciepło :) :) :)
przepraszam, znowu się pomyliłam  :-* :-* wkleiłam nie tam, gdzie trzeba...
https://www.youtube.com/watch?v=GF9KvS0YnUs

DanaKalinka

 Shabatowe pozdrowienia ,aby bylo milo,spokojnie  i przyjemnie . :-*

dana

nie wiem, gdzie wy znajdujecie te piekne piosenki... :)

shabbat shalom agnieszko i danusiu...  :-*
ona jest jak ten mur wokol izraela ktorego gola glowa nie rozbijesz
(forumowicz melord o mnie)

agnieszka

Fajnie, że one ciągle powstają mimo epidemii :) to takie prezenciki na pocieszenie, nie można jechać do Izraela, to chociaż można się cieszyć piosenką i widoczkami :) :) :)

dana

ona jest jak ten mur wokol izraela ktorego gola glowa nie rozbijesz
(forumowicz melord o mnie)

lipniaczek

#1933
...plazowicz na tle Edomu...
???

Quote from: lipniaczek on September 24, 2021, 06:19:40 AM


Koziol ofiarny Hunta, (ruch prerafaelicki)

dana

ona jest jak ten mur wokol izraela ktorego gola glowa nie rozbijesz
(forumowicz melord o mnie)