News:

SMF - Just Installed!

Main Menu

shabbat shalom...

Started by dana, December 16, 2016, 03:51:45 PM

Previous topic - Next topic

lipniaczek

#1965
Quote from: lipniaczek on October 16, 2021, 09:44:03 PM


Barok Flamandzki Rubensa: Abraham u Melchizedeka


Plus internetu - mozna sie znalezc nosem przy peknieciach drewnianej plyty i farby:
https://www.nga.gov/collection/art-object-page.45640.html

???

dana

 :D  ale obraz przepiekny... :)
ona jest jak ten mur wokol izraela ktorego gola glowa nie rozbijesz
(forumowicz melord o mnie)

dana

i znow shabbat... :)

za budynkiem jerozolimskiej ymca...



dzisiaj przepiekna piosenka, ktorej slowa wziete zostaly z psalmow, a muzyke do niej napisal rabin baruch chayat, zalozyciel i przewodniczacy yeshivy maarava, autor ksiazek, muzyk i kompozytor muzyki chasydzkiej... spiewa ja chava alberstein...

mi ha-ish – kim jest ten czlowiek...

kim jest ten czlowiek pragnacy zycia
kochajacy dni
kochajacy dni, aby zobaczyc dobro

ukryj twoj jezyk od zla
i twoje usta od zdrady
odwroc sie od zla, czyn dobro
pros o pokoj i daz do niego...

https://www.youtube.com/watch?v=UEXxr9thfaU


ona jest jak ten mur wokol izraela ktorego gola glowa nie rozbijesz
(forumowicz melord o mnie)

agnieszka

Shabbat shalom :)

"Albowiem w Tobie jest źródło życia
i w Twej światłości oglądamy światłość"
(Psalm 36,10)
pozdrawiam ciepło  :) :) :)
https://www.youtube.com/watch?v=GyfdvYMZDts&list=RDMM&start_radio=1&rv=jRr2ZauVZ5s

dana

kocham yonathana razela...  shabbat shalom agnieszko...  :-*
ona jest jak ten mur wokol izraela ktorego gola glowa nie rozbijesz
(forumowicz melord o mnie)

DanaKalinka

Piekne  dzis  obie piosenki. Shabat  Shalom z Wroclawia.  :-*

dana

shabbat shalom danusia...  :-*
ona jest jak ten mur wokol izraela ktorego gola glowa nie rozbijesz
(forumowicz melord o mnie)

Gamosia

Byłam na krótkim urlopie, ale chyba za krótkim bo powrót był dość mocny ;)
A dzisiaj taka piękna pieśń z tekstem zaczerpniętym z Izaj. 61:10

"Bardzo się będę radował z Pana, weselić się będzie moja dusza z mojego Boga, gdyż oblókł mnie w szaty zbawienia, przyodział mnie płaszczem sprawiedliwości jak oblubieńca, który wkłada zawój jak kapłan, i jak oblubienicę, która zdobi się we własne klejnoty".



Dana jak Twoja wesoła gromadka? :) Życzę dobrego, wesołego czasu! :)

Shabbat Shalom!



dana

gromadka rosnie i rozrabia... jak trzeba... :D

shabbat shalom kochana...  :-*
ona jest jak ten mur wokol izraela ktorego gola glowa nie rozbijesz
(forumowicz melord o mnie)

lipniaczek



Sodoma i Gomora w ogniu de Wet II-go, 1680 (Zloty Wiek)

dana

piekny... i pasuje do tego, co sie dzieje w israelu: doslownie sodoma i gomora z tym rzadem...
ona jest jak ten mur wokol izraela ktorego gola glowa nie rozbijesz
(forumowicz melord o mnie)

dana

shabbat sie zaczyna...

pustynia arava...



i sliczna piosenka, do ktorej slowa i muzyke napisala nieodzalowana naomi shemer i ktora spiewa niestety nieistniejacy juz zespol hakol over habibi:  ha-hagiga nigmeret – zabawa sie konczy...


i czasami
zabawa sie konczy
gaszenie swiatel
trabka mowi
skrzypcom do widzenia
srodkowa zmiana czeka na trzecia

wstac jutro rano i zaczac od poczatku
wstac jutro rano z nowa piosenka w sercu
zaspiewac ja z sila, zaspiewac ja z bolem
słyszec flety spokojnie
i zaczac od poczatku

od poczatku...

rano zawsze stworze twoj swiat
ziemie, trawe i wszystkie swiatla
i wtedy, z kurzu, w postaci ludzi
wstac jutro rano i zaczac od poczatku

wstac jutro rano i zaczac od poczatku
wstac jutro rano z nowa piosenka w sercu
zaspiewac ja z sila, zaspiewac ja z bolem
słyszec flety spokojnie
i zaczac od poczatku

rowniez u ciebie zabawa sie skonczyla
i o polnocy droge do domu
trudno ci znalezc
z ciemnosci prosimy 
wstac jutro rano i zaczac od poczatku

wstac jutro rano i zaczac od poczatku
wstac jutro rano z nowa piosenka w sercu
zaspiewac ja z sila, zaspiewac ja z bolem
słyszec flety spokojnie
i zaczac od poczatku

od poczatku...

https://www.youtube.com/watch?v=FamZOVKnRJE

ona jest jak ten mur wokol izraela ktorego gola glowa nie rozbijesz
(forumowicz melord o mnie)

Gamosia

Dusza nasza oczekuje Pana, On pomocą naszą i tarczą naszą.
W nim bowiem raduje się serce nasze, Bo zaufaliśmy Jego świętemu imieniu.
Niech spocznie na nas łaska Twoja, Panie, Ponieważ w Tobie mamy nadzieję!
Ps. 33:20-22

Shabbat Shalom - wszystkim spokojnego czasu życzę!




dana

nu nu... to bardzo znany piyut, ale w takiej wersji nigdy nie slyszalam... :)

shabbat shalom gamosiu...  :-*
ona jest jak ten mur wokol izraela ktorego gola glowa nie rozbijesz
(forumowicz melord o mnie)