News:

SMF - Just Installed!

Main Menu

Mam ochote na cos pysznego

Started by lipniaczek, December 16, 2016, 10:15:00 PM

Previous topic - Next topic

kasiak

Można do nich dodać dowolnych owoców, np. jagód. Ja planuję do kolejnej partii dodać pokrojonych bananów, bo lubię bananki.  :P

dana

ja bym chciala jagody, ale u nas sa tylko mrozone, a to juz nie to samo... :(
ona jest jak ten mur wokol izraela ktorego gola glowa nie rozbijesz
(forumowicz melord o mnie)

lipniaczek


kasiak

Generalnie to można wszystko, co się lubi. Ja dodaję do ciast mrożone jagody, obtaczam je w kaszy mannie i nic się nie dzieje, a jest dobre. Za pierwszym razem, jak piekłam, to dodałam po łyżeczce musu jabłkowego. Też było dobre. A do środka, do sypkich składników, to można dać różne bakalie.

lipniaczek

...z twarozkiem tez pycha... dzieki za przepis...

:)

gregorcgn

Pare zdjedz z ostatnich tygodni....

Sarma, to takie golabki ale z kwasna kapusta. Taka kapuste mozna dostac albo w sklepach kroackich albo u turkow, , robis die jak golabki,


Rolada wieprzowa z Kapusta i Laugenbrezelknödel ( nie wiem jak to po polsku)




Salatka z Oktopusa



Risotto z dzikim czosnkiem ( czosnek niedzwiedzi, takie cos znalazlem w wikipedia) i Oktopusem



gregorcgn

Nie wiem jak one nazywaja sie po polsku, niemiecki: Schwertmuschel, angielski: Sword razor/ensis ensis zapiekane z szalotka i nitkami pepperoni



Blue Marlin ( Makaira blekitna ) z malzami i Krewetka, do ego salatka z mango i kolendry


Quiche z dynie Butternut, Membrillo ( bardzo intensywna marmalda z pigwy) i Stilton


gregorcgn

#82
Kotlet z Cieleciny, Kartoffel z bialy Miso i salatka z Zaatar

Pierogi z miesem,


Kurczak z Papryka, olivkami


Bœuf bourguignon


Risotto z dynia



@ Kasiak, mam nadzieje, ze dostarczylem pare pomyslow do gotowania.  :) :) :)

dana

to na gorze to serviettenknödel???

daj przepis na tego kurczaka z papryka i oliwkami... szukam jakiegos kurczaka dla naszych magabnikow na pesach, bo to co ja zrobie dla nas to nie bedzie koszerne, a chlopakom nie moge zaserwowac chalercia kury ze smietana...  :()
ona jest jak ten mur wokol izraela ktorego gola glowa nie rozbijesz
(forumowicz melord o mnie)

gregorcgn

#84
Hallo Dana,  tak, to Seviettenknödel ale robione z Laugenbrezel

A tutaj masz przepis na kurczaka:
To jest prezpis od Nigella Lawson: Italian roast chicken with peppers and olives

Ingredients

1 x 1.5kg/3lb 5oz chicken (preferably organic)
1 unwaxed lemon, cut in half
4 sprigs rosemary
3 leeks, washed and trimmed
2 red peppers
1 orange pepper
1 yellow pepper
100g/3½oz pitted dry-packed black olives
4 tbsp olive oil
Sea salt flakes and freshly ground black pepper, to serve
Method
Preheat the oven to 200C/400F/Gas 6. Untruss the chicken, sit it in a roasting tin and put the lemon halves and two of the rosemary sprigs into the chicken's cavity.
Wash and trim the leeks, cut each into three logs, then slice lengthways and add to the tin. Now remove the core and seeds of the peppers and slice them into strips, following their natural curves and ridges, and add these to the tin.
Tumble in the olives, and now pour the olive oil, mostly over the vegetables but a little over the chicken, too. Add the remaining rosemary sprigs to the vegetables, along with some sea salt flakes and freshly ground black pepper, to taste. Using a couple of spoons or spatulas, gently toss the vegetables about to help coat them with the oil and make sure everything's well mixed up.
Sprinkle some sea salt flakes over the chicken and put it in the oven for about 1-1¼ hours, by which time the chicken should be cooked through, and its juices running clear when you cut into the flesh with a small sharp knife at the thickest part of the thigh joint. The vegetables should be tender by now, too, and some of the leeks will be a scorched light-brown in parts.
Remove the chicken to a carving board and, while it rests (for about 10 minutes) pop the pan of veg back in the oven, switching the oven off as you do so.
Cut the chicken up chunkily, transferring the pieces to a large warmed platter. Now take the pan back out of the oven and, with a slotted spoon or spatula, remove the vegetables to the large platter and when all is arranged to your aesthetic delight, pour over it all the bronze, highly-flavoured juices that have collected in the pan.


Smacznego, mam ndzieje, ze magabnikom bedzie smakowac. :-*

Calusy,
G

dana

ona jest jak ten mur wokol izraela ktorego gola glowa nie rozbijesz
(forumowicz melord o mnie)

kasiak

A mnie bardziej interesuje to risotto z dyni... Wygląda apetycznie...  :P

gregorcgn

@ kasiak, Risotto jest proste. Dynie Hokkaido albo Butternut kroisz w kostke 2x2 troche Soli, pieprzu i oliwy, wkladasz do piekarnika i pieczesch jakies 10-15 minut przy 180 stopniach,czasami mieszajac. Butternut musisz obraz ze skory, Hokkaido nie. Gotujesz Risotto, ja uzywam Carnaroli, moim zdaniem najlepszy ryz na Risotto i jakies 5 minut przed koncem gotowania dodaje dynie, mieszam, gotuja do konca i .... gotowe. Jak widzisz, bardzo latwe  jedzenie. Smacznego

gregorcgn

#88
U nas w Wielki Czwartek /Gründonnerstag jest taka tradycja, ze sie je jajka ze szpinakiem i kartoflami. Najczesciej jest to jajko sadzone , spinak i tluczone ziemniaki ( jest to tak po polsku?  ;D). Ja zrobilem to troche inaczej i taki osiagnolem wynik:




dana

wow, ale to wyglada fantastycznie...

alex powiedziala, ze zapedzi cie do kuchni nastepnym razem jak bedziecie w israelu... badz przygotowany...  :()
ona jest jak ten mur wokol izraela ktorego gola glowa nie rozbijesz
(forumowicz melord o mnie)